01 Februari 2019

Alfa Romeo en Sauber ambitieus verder als “Alfa Romeo Racing”

Alfa Romeo en Sauber ambitieus verder onder de nieuwe teamnaam "Alfa Romeo Racing" en klaar voor het 2019 Formule 1 Wereldkampioenschap.

Het 2019 Formule 1 Wereldkampioenschap ziet de terugkeer van twee van de meest historische namen in de autosport - Sauber en Alfa Romeo - op de circuits met 2007 Wereldkampioen Kimi Räikkönen en de jonge Italiaan Antonio Giovinazzi die zullen rijden voor "Alfa Romeo Racing", voorheen Alfa Romeo Sauber F1 Team.

Amper één jaar na de oprichting van Alfa Romeo op 24 juni 1910 maakte het zijn debuut in de officiële competitie, met de overwinning van de eerste regularisatierace in Modena. Dat was de start van het begin van een sportlegende. Een reeks overwinningen volgde en veel top drie-podiumplaatsen werden behaald in talrijke kampioenschappen, ook in de Formule 1.

In 2019 zullen de auto's van Alfa Romeo Racing ket 'klavertje vier'-embleem dragen dat sinds 1923 de snelste Alfa Romeo-modellen identificeerde.

Het lange-termijn partnership tussen Sauber en Titel Sponsor Alfa Romeo startte in 2018. In het afgelopen jaar boekte het team op een continue manier steeds voortuitgang en eindigde op de 8ste plaats in het kampioenschap. De samenwerking werd uitgebreid met het eigenaarschap en management van Sauber dat onveranderd en onafhankelijk bleef. Als Alfa Romeo Racing is het de ambitie om de beste resultaten te boeken in deze topbranche van de autosport.

Frédéric Vasseur, Team Principal Alfa Romeo Racing :

"Het is me een genoegen aan te kondigen dat we aan het 2019 Formule 1 Wereldkampioenschap zullen deelnemen onder de Team naam Alfa Romeo Racing. Na een succesvolle samenwerking met onze Titel Sponsor Alfa Romeo in 2018, boekte ons team fantastische vooruitgang op technisch, commercieel en sportief vlak. Dit gaf elk teamlid een motivatie-boost, zowel op het circuit als in het Zwitserse hoofdkantoor. Ons doel is elke sector van ons team verder te blijven perfectioneren met een passie voor racerij, technologie en design."

Mike Manley, CEO van Fiat Chrysler Automobiles :

"Alfa Romeo Racing is een nieuwe naam met een lange traditie in de Formule 1. We zijn trots te kunnen samenwerken met Sauber om Alfa Romeo's traditie en technologisch meesterschap te tonen in een sport die synoniem staat voor het beste wat automobielsport te bieden heeft. Met Kimi Räikkönen en Antonio Giovinazzi aan de ene kant van de pitwall en de expertise van Alfa Romeo en Sauber aan de andere zijde zijn we klaar om te strijden."

 

Lijnden, 1 februari 2019

---------------------------------------EINDE BERICHT-------------------------------------

Media contact Alfa Romeo:

Davide D'Amico : davide.damico1@fcagroup.com - Tel : +39 3357715011

Media contact Alfa Romeo Racing :

Mia Djacic : mia.djacic@sauber-group.com - Tel : +41 797743012

 

About Alfa Romeo brand:

Since its founding in Milan, Italy, in 1910, Alfa Romeo has designed and crafted some of the most stylish and exclusive cars in automotive history. That tradition lives on today as Alfa Romeo continues to take a unique and innovative approach to designing automobiles.

In every Alfa Romeo, technology and passion converge to produce a true work of art - every detail essential, every design the perfect harmony between beauty and purpose, engineering and emotion. Fully reviving Alfa Romeo's spirit and maximizing its global appeal has been one of FCA's priorities. Following a clear and well-defined strategy, Alfa Romeo is writing a new chapter in its more than century-long history that represents an extraordinary opportunity to realize the brand's full potential. Today, Alfa Romeo is a true showcase of the Group's best resources, talent and technological know-how. First with the Giulia, and more recently with the Stelvio, Alfa Romeo has created two models that capture the pure and original spirit of the brand - that instantly recognizable thoroughbred character. These models are testament to Alfa Romeo's La meccanica delle emozioni spirit and quintessential examples of what people have come to expect from this prestigious brand. Alfa Romeo is winning the hearts of a new generation and retaking its rightful position as one of the world's most desired premium brands. It is, once again, one of the leading symbols of Italian engineering and style, an icon of Italy's technological excellence and creative spirit. After more than 30 years of absence from Formula One, the brand announced its return to the sport in 2018 as Title Sponsor of the Sauber F1 Team.

About Sauber Group of Companies:

The Sauber Group of Companies is composed of three entities - Sauber Motorsport AG, which operates the Formula One team - Sauber Engineering AG, which focuses on prototype development and additive manufacturing - and Sauber Aerodynamik AG, which conducts full- and model-scale testing in the factory's state-of-the-art wind tunnel and creates ground-breaking innovations in the field of aerodynamics. The companies collaborate closely to apply the expertise of over 450 dedicated individuals at the headquarter in Hinwil, Switzerland, to all internal and external projects.

Since its founding in 1970, the passion for racing has been at the heart of Sauber. For over 45 years, the innovative Swiss company has been setting standards in the design, development and construction of race cars for various championship series, such as Formula One, DTM, and WEC. Following its own Formula One debut in 1993, Sauber Motorsport AG has established one of the few traditional and privately held teams in the sport. After 25 years of competition in Formula One, the company launched a long-term partnership with Title Sponsor Alfa Romeo in 2018 and enters the 2019 championship under the Team name Alfa Romeo Racing.

 

 

laatste video's

geavanceerd zoeken

Zoek...

Van
Aan
Zoek

Bijlagen